Cistus incanus - růže skalní

Cistus incanus - růže skalní

Cistus incanus neboli růže skalní, je známým přírodním bojovníkem proti virům, bakteriím a plísním. Kombinace přírodních substancí, aromatických látek a mírně nahořklé chuti bylinného čaje vytvářejí z růže účinného pomocníka při boji s infekcí a při podpoře imunitního systému.

 

Cistus icanus působí na viry, bakterie i plísně, některé studie naznačují, že důmyslně ničí jejich infekční potenciál.

Cistus Incanus obsahuje přírodní antioxidanty podporující imunitu a obranný systém lidského těla. Přirozené antioxidanty se dají najít i v zeleném čaji, červeném víně nebo citronu. Ve srovnání s uvedenými pochutinami má ale podle odborníků Cistus incanus antioxidační účinky přibližně 3x až 4x silnější.

Cistus incantus a jeho účinky

  • silné antioxidační účinky
  • účinně působí proti virům, bakteriím a plísním
  • působí protizánětlivě a desinfekčně
  • zbavuje lidský organismus toxických látek
  • zajišťuje účinnou ochranu proti volným radikálům
  • zvyšuje obranyschopnost organismu

Co je Cistus incanus

Jde o keřovitou rostlinu, která roste v Evropě, zejména v Alpách, na půdách s vyšším obsahem hořčíku. Říká se jí skalní růže a díky drsným podmínkám, ve kterých roste, obsahuje celou řadu velmi účinných a příznivě působících látek na náš organismus. Tato aromaticky vonící, divoce rostoucí růže vyrůstá až do výšky 1 metr. Rostlina se vyznačuje vysokým obsahem polyfenolů a hlavně flavonoidů, a proto je velmi cenná pro lidské tělo. Má vědecky potvrzený antioxidační účinek těchto rostlinných látek. Antioxidanty neutralizují volné radikály, podporují imunitu a obranný systém těla. Pročistí tělo od škodlivin včetně těžkých kovů hromadících se v našem těle z okolního prostředí.

Studie a výzkumy

Poslední výzkum rostliny přináší další pozitivní výsledky. Výzkum proběhl v Centru pro molekulární virologii university v Muensteru a renomovaný Friedrich-Loe er-Institut. Buňky zamlžené v laboratoři extraktem z Cistus incantus, prokázaly významně větší odolnost proti virům než klasické buňky, které jim byly neošetřeny.

Závěry výzkumu potvrzují, že vysoký obsah polyfenolů je zodpovědný za výraznou účinnost extraktu z této růže ze středomoří. Extrakt tedy díky polyfenolům znemožnuje pronikání viru do buňky.

Čaj z Cistus incanus

Klasický čaj z listů Cistus incantus se připravuje na podporu organismu při nachlazení, chřipce, virózách, respiračních potížích, dalších nemocech, pro prevenci a rekonvalescenci. Podává se při snížené imunitě, únavě, ale i pro zvýšení koncentrace. Stačí 2 až 3 čajové lžičky směsi zalít 1 litrem vařící vody, nechat je 10 minut odstát a pak listy vyjmout. Stejnou čajovou směs lze zalít opakovaně a použít pro přípravu 3 až 4 várek. Opakovaným zalitím stejné směsi docílíte extrakci různých druhů rostlinných živin neboli fytonutrientů. Po schladnutí lze čaj dochutit citrónem i medem.

Můžete zakoupit ZDE

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment: