Lněný olej - zdroj nezbytné kyseliny OMEGA-3

Lněný olej - zdroj nezbytné kyseliny OMEGA-3

Lněný olej je lisován za studena z lněných semen. Jeho konzumace blahodárně podporuje hubnutí, ovlivňuje však také pokožku i růst vlasů a nehtů. Celkově zlepšuje funkci kardiovaskulárního systému a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Lněný olej se řadí mezi nejzdravější rostlinné tuky, je také bohatým zdrojem zdraví a krásy.

Lněný olej obsahuje cca 45% tuku, který se skládá z omega-3 a omega-6 mastných kyselin. Tyto kyseliny jsou nenahraditelným „stavebním materiálem“ pro buněčné membrány a zajišťují jejich elasticitu a celkově lepší transport živin. Lněný olej je mimo jiné bohatý na vitamin E, neboli na běžně známý vitamín mládí a zdraví. Vitamin E snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění a má příznivý vliv na vznik krásné a zářící pokožky.

Tip Debi: Cítíte se smutní a nejste ve své kůži? Věděli jste, že nedostatek omega-3 mastné kyseliny a špatný vztah mezi omega-3 a omega-6 ,může vést až k depresi? Zkuste zařadit do jídelníčku náš za studena lisovaný lněný olej. Doporučujeme jako doplněk k salátům, či přimíchat do jogurtu.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment: