Jste pod nátlakem stresu?

Jste pod nátlakem stresu?

Zapalte si svíčku a naložte se do vany se solí do koupele! :)

Teplá vana dopřeje vašemu tělu i duši odpočinku. Navíc vám pomůže zapomenout na běžné každodenní starosti, na chvíli vypnout a bezstarostně relaxovat.

Využívání těchto slaných koupelí ke zlepšení stavu mysli i těla se nazývá balneoterapie. Je to také velmi dobrý způsob jak si obě formy zdraví udržet. Výživné látky obsažené v této koupeli, jsou vstřebány kůží a napomáhají lepší funkčnosti organismu. Přijímání živin z koupelové vody skrze kůži může být v některých případech dokonce efektivnější, než jejich polykání v podobě vitamínů a doplňků stravy. Orálně podané pomocné látky se totiž ve střevě nestačí vstřebat a nemalé množství organismus bez využití vyloučí.

Slané koupele napomáhají:

  • -  od stresu a únavy, bolesti svalů, hlavy a kloubů

  • -  lepší funkci krevního oběhu a efektivnějšímu vstřebávání živin

  • -  od napětí ve svalech a regulují tvorbu stresových hormonů

  • -  k rychlejšímu hojení zranění

  • -  pomáhají léčit obtíže s dýcháním

  • -  od akné, ekzémů a dalších kožních problémů, hydratují kůži

Mezi běžně užívané soli do koupele, které jsou bohaté na minerály, patří: Himálajská růžová sůl, mořská sůl, epsomové soli a chlorid hořečnatý.

Navíc si je můžete libovolně mixovat mezi sebou a vytvořit si tak zcela unikátní, vaši vlastní sůl do koupele. Pro ještě intenzivnější zážitek si do koupele můžete přidat koupelový olej, rozhodně je z čeho vybírat – levandule, tea tree olej, vanilka, eukalyptus  a mnoho dalších.

Dopřejte příjemný, relaxační a léčivý zážitek sobě i svým blízkým už tento týden a posuďte sami!

Related Posts: