Ostropestřec mariánský

Ostropestřec mariánský

Ostropestřec mariánský je velice podobný obyčejnému bodláku, avšak jeho obyčejný vzhled skrývá řadu nezbytných látek pro naše tělo i ducha. Byl proslaven jako lék na hadí uštknutí a od 17. stol. se začal používat k léčbě jater, dutiny břišní, krevního tlaku i depresí.

Semínka Ostropestřce mariánského obsahují silymarin - jedná se o komplex derivátů flavonoidů s protizánětlivými, antioxidačními, relaxačními, cholagogickými, detoxikačními účinky a vlastnostmi, které zlepšují regeneraci jaterní tkáně.

Játra nás chrání před toxickými látkami z potravy, a tudíž jsou silně zatěžována. Ostropestřec blahodárně podporuje regeneraci jater i při dlouhodobém vlivu játry filtrovaných škodlivých látek, jako jsou např.: alkohol, barviva, konzervanty, syntetické látky z léků atd.

Je obecné známo že ostropestřec napomáhá tělu produkovat žluč a díky tomu vaše tělo dokáže efektivněji pracovat s tuky.

Tip Debi: Trpíte jaterními problémy? Ostropestřec je pro Vás volbou číslo jedna. Připravte si lahodný čaj z rozdrcených semen. Doporučujeme 1 čajovou lžičku rozdrcených semen přelít 250 ml vroucí vody a nechat cca 20 min. odstát. Semena můžete také pár minut povařit a nechat odstát kratší dobu. Čaj připravujte ráno nalačno, před obědem nebo před spánkem.

Mezi oblíbené přípravky patří také za studena lisovaný olej z ostropestřce mariánského. Doporučujeme 1-2 čajové lžičky oleje denně nalačno nebo před jídlem.

Několik z mnoha pozitivních účinků ostropestřce mariánského:

- zmírňuje průběh chemoterapie

- regeneruje játra

- napomáhá při léčbě infekční mononukleózy

- výrazně zmírňuje migrény

- pozitivně ovlivňuje psychickou rovnováhu v těle

- urychluje léčbu onemocnění žlučníku, sleziny a dvanácterníku

- léčí kožní problémy

- napomáhá léčbě astmatu a alergie

Related Posts: